WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

Neden Öncesi Sonrası ve İşlem Görselleri Paylaşmıyorum?

Neden Öncesi Sonrası ve İşlem Görselleri Paylaşmıyorum?

Instagram hesabımı takip edenler bilirler ki, paylaşımlarımız, takipçilerimize bilgi verme amaçlı ve teşvik etmeme yönündedir. Peki, kliniğimizi ziyaret eden yüzlerce hastamıza rağmen neden öncesi sonrası ve hastalara yapılan işlemleri paylaşmıyorum?

Hekimlere Getirilen Reklam Yasağı

Doktorlar, sağlık sektöründe faaliyet gösteren meslek mensupları olarak, sağlık alanındaki pazarlama yasakları kapsamında yer alırlar. Bu nedenle doktorların, ticari işletmeler gibi reklam yapabilmeleri mümkün değildir. Ticari işletmeler olmalarına rağmen, doktorlar için PR uygulamaları, hasta ilişkileri kapsamında sınırlandırılmıştır. Doktorlar kampanya yapamaz ve reklam veremez gibi kesin kurallar mevcuttur. Ayrıca, muayenehanelerin rekabet içeren ifadeler kullanarak herhangi bir yayın yapabilmeleri de mümkün değildir.

Bu karar, her ne kadar ticari açıdan bazı dezavantajlar getirse de, halk sağlığını ikinci plana atan birçok kliniği ekarte ettiği için çok yerinde buluyorum. Bu sayede, sağlık hizmetlerinin kalite ve güvenilirliği korunmuş oluyor.

Hekimliğin Kutsallığı ve Etik Değerler

İkinci sebep ise tamamen kişisel bir tercihtir. Hekimliğin kutsallığına inanan biri olarak, temel önceliğimiz en doğru ve tarafsız bilgiyi aktarabilmektir. İnsan sağlığının ticaret hırsına yenik düşebileceği bir düzene dönüşmek istemiyorum. Hastalarımızla olan ilişkilerimizde dürüstlük, güven ve profesyonellik ilkelerine bağlı kalmak bizim için hayati önem taşır. Sağlık hizmetlerinin bir reklam aracı olarak kullanılmasının, tıbbi etik değerlerle bağdaşmadığını düşünüyorum.

Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Paylaşımları

Bilgilendirme amaçlı paylaşımlarımızın bazılarını aşağıda bulabilirsiniz. 

Bu paylaşımlar, amacımızın sadece estetik müdahalelerle ilgili bilgi vermek değil, aynı zamanda takipçilerimizi bilinçlendirmek ve sağlıklı bir cilt bakımı konusunda yönlendirmeler yapmak olduğunu göstermektedir.

Güzellik ve Sağlık: Birer Ticari Meta Değil, Öz Değerlerdir

Son olarak, her zaman söylediğim gibi, güzellik ve sağlık, birer ticari meta değil, öz değerlerdir. Sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız ve bunun, güven ve dürüstlük temelinde olması gerektiğine inanıyorum.

Sağlıkla ve güzellikle kalın,

Dr. Nermin Filizci Varılsüha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir