WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

awt

Acoustic Wave Therapy (AWT)

Bölgesel yağlanmalar, selülit ve cilt sarkmalarından kurtulmak için en güvenli ve etkili ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan AWT deniz ve havuzun keyfini çıkardığımız,  bikini ve mayolarla özgürce dolaştığımız sıcak yaz günlerinde kurtarıcınız olacak.

AWT Uygulaması Nedir?

Akustik Şok Dalga Terapisi (AWT), basınçlı ses dalgaları ile etki eden bir kas geliştirme, yağ doku parçalama ve vücut şekillendirme sistemidir. 

Vücut şekillendirme, selülit ve bölgesel incelme sağlayan AWT uygulaması, sıcak ya da soğuk ısı kullanmadan yani cilt altı yağ dokusunda termal etki oluşturmadan yağ dokunun kendi fizyolojik mekanizmalarını tetikleyerek yağları sağlıklı olarak azaltır.

Böbrek taşlarını kırmakta kullanılan yüksek amplitüdlü ses dalgaları ile yağ doku, kas doku, lenf damarları ve cilt üzerine tam etki eder.

Acoustic Wave Therapy ( AWT) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Acoustic Wave Therapy ( AWT) Nasıl Etki Eder?

Vücutta ve yüzde cilt elastikiyetini artırır, yağ doku kalınlığını azaltır, selülite neden olan ödemi azaltarak lenfatik dönüşe hız kazandırır. Ayrıca uygulandığı dokuda kan dolaşımını arttırır, doku aktivitesini güçlendirir, elastikiyet, yeni kolajen sentezi ve incelme sağlar.

Acoustic Wave Therapy ( AWT) Hangi Bölgelere Uygulanır?

AWT uygulaması özellikle basen, bacak, karın, sırt, kollar ve gıdı bölgesinde sıklıkla kullanılır. Yüzdeki mimik izlerinin giderilmesinde de etkilidir. 

  • Selülit tedavisi
  • Sıkılaştırma
  • Bölgesel kas güçlendirme (Karın kası, kalça kası)
  • Bölgesel incelme
  • Bölgesel zayıflama
  • Vücut şekillendirme
  • Cilt pürüzsüzleştirme için rahatlıkla kullanılır.

Acoustic Wave Therapy ( AWT) Nasıl Uygulanır?

Uygulama bölgesine ve tedavinin gereksinimine göre seçilen başlıklar kullanılmadan önce cilde soğuk jel uygulanır. Cihaza özel problarla işlem bölgesine masaj yapılır. Bölgesel yağlanmaya meyilli karın, kalça ve bel bölgesinde zayıflama, incelme ve şekillendirme sağlar. 

Acoustic Wave Therapy ( AWT) Ne Zaman ve Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Yaz ve kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir, işlem sonrasında güneşe çıkmada da problem yaratmayan uygulamayla yaz ayları gönül rahatlığıyla işlem yaptırılabilir. Ortalama her bir selülit tedavi seansı yaklaşık 30-60 dakika sürer. Selülitin derecesine göre 3-4 gün aralık bırakılarak uygulanacak, 8-12 seans başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Net seans sayısı tedaviye ve vakanın şiddetine göre hekim tarafından ilk muayenede belirlenir. 

Acoustic Wave Therapy ( AWT) Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkmaya Başlar?

İki haftadan itibaren gözlemlenebilen sonuçların tam olarak ortaya çıkması 2 ay kadar zaman alabilir. AWT ile elde edilen bölgesel incelme, sıkılaşma ve pürüzsüzleşme ise uzun süre kalıcıdır.

Acoustic Wave Therapy ( AWT)'nin Yan Etkileri Var Mıdır?

Uygulamanın bilinen bir yan etkisi söz konusu değildir. Nadiren işlem sonrası kısa süreli kızarıklık ya da şişlik görülebilir.

Acoustic Wave Therapy ( AWT) Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama süresince günde 2-3 litre su içilmesi ve alkol alınmaması önemle tavsiye edilir. Haftada 2-3 kez ortalama 30-45 dakika yürümek tedavi etkinliğini %100 artırır. Proteinden zengin karbonhidrattan fakir bir perhiz uygulanması da sonuçların kalıcılığını yükseltecektir.

Acoustic Wave Therapy ( AWT) Kimlere Uygulanmaz?

Ciddi kardiyovasküler bozuklukları olanlar; implante kardiyak elektrotları olanlar, hamileler ve kan sulandırıcı ilaç kullananlarda akustik dalga tedavisi uygulanmaz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir