WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

Boyun Gençleştirme

Boyun Gençleştirme Tedavileri Nelerdir?

Boyun Gençleştime, Boyun ve dekolte bölgesi, yaşlanma etkilerinin en yoğun görüldüğü bölgeler arasındadır. Hassas ve ince bir cilde sahip oldukları için bu bölgeler yaşın saklanamadığı bölgelerdir. Ancak günümüzde, enjeksiyon ve enerji bazlı tedavilerle artık pürüzsüz ve kırışıksız bir boyun ve dekolte bölgesine sahip olmak mümkün oluyor.

Boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtileri için kliniklere başvuranların başlıca şikayetleri, sıkılık kaybı, kuruluk ve ince çizgiler, kırışıklıklar, sarkık deri ve çift çene (gıdı) görünümü oluyor. Boyunda meydana gelen gevşeme ve yığılma ile kişide ‘hindi boynu’ olarak adlandırılan görünüm erken yaşlarda oluşabiliyor. Boyun Gençleştime yaptırmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Tedavi seçenekleri arasındaki enjeksiyon yöntemleri mevcut. Botulinum toksini, intradermoterapi , PRP gibi uygulamalarla kollajen ve elastik lifler uyarılarak cildin kendini yenilemesi ve neminin artması sağlanır.

Dolgu uygulamalarıyla ise hyalüronik asit içeren jel yapıda maddeler kullanılarak derin kırışıklıklar düzeltilip cilt gerilir ve nemlendirilir. Ayrıca gıdı lipoliz tedavisinde de bazı özel sıvılar cilt altına verilerek gıdıda bıirikmiş yağ deposu eritilerek parçalanır ve gıdı ortadan kaldırılır.

Cerrahi olmayan yöntemlerle daha genç bir boyun ve daha pürüzsüz bir dekolteye kavuşmak mümkündür. Altın iğneli radyofrekans ve fraksiyonel lazer gibi enerji bazlı tedavilerle ciltte ısı hasarı oluşturularak fibroblastik aktivite uyarımı oluşturulur.

Böylelikle istenmeyen kırışıklıklar yok edilebilir. Boyun gençleştirmede size özel en doğru tedaviyi doktorunuz karar verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir