WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

Gıdı Eritme

Gıdı Eritme- Desoface – Deoksikolik Asit Enjeksiyonu

Gıdı Eritme; Deoksikolik Asit Enjeksiyonu gıdı, yan bel, çene gibi bölgelerde bulunan fazlalık yağları lipoliz veya cerrahi yöntemlerle aldırmak istemeyenler için iyi bir alternatiftir.

Deoksikolik Asit Enjeksiyonu Ne İşe Yarar?

Gıdı Eritmek Mümkün Müdür?

Bu asit yağ hücrelerinin parçalanmasına neden olan bir asittir. Genelde 2-5 seans arasında bölgeye uygulanır, gıdı eritme uygulandığı bölgeye göre seans sayısı değişir.

  • Deoksikolik asit (bir çeşit safra tuzu) adı verilen kimyasal, yağ hücresinin bozulmasına neden olurken, cerrahi bir işlem olmadığı için iyileşme süresi gerekmez ve hasta uygulamadan hemen sonra günlük yaşantısına geri dönebilir.
  • Tedavi edilecek cilt bölgeleri lokal anestezik bir kremle işaretlenir ve hazırlanır. İyice dezenfekte edildikten sonra, aktif madde, ince iğneler veya kanül yardımıyla cildin altındaki yağ dokusuna ön görülen dozlarda enjekte edilir. Bölgenin büyüklüğüne göre işlem yaklaşık 20 – 40 dakika sürer ve neredeyse acısızdır.
  • Enjeksiyon, yağ birikintisinin erimesini tetiklediği için tedavi edilen yağ hücresi sayıca değil ve miktarca ve yapıca küçültülür. Eritilmek istenen yağ, lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.
  • Enjeksiyon lipoliz olarak da adlandırılan bu işlem bölgesel yağlanma problemleri olan kişiler için doğru bir tedavidir. Beraberinde kombinasyon tedavilerle başarılı sonuçlar alınır.

Deoksikolik Asit Enjeksiyonu Başka  Hangi Bölgelere uygulanabilir?

Gıdı, çene, bel,  karın, kalça, üst iç bacak yağlanması, kol içi yağlanması, basen, sırt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir