WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

Göz Altı Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu; İlerleyen yaşımızı ilk olarak ele veren gözlerimiz ve göz çevremizdir. Zaman geçtikçe gözaltlarında oluşan şişmeler, çökmeler ve morluklar yaşımızın olduğundan daha büyük görünmesine sebep olur.

Özellikle 30’lu yaşlardan sonra cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başladığından cilt eskisine oranla daha kuru hale gelir. Göz çevresinde ilk ince çizgiler belirmeye baş­lar. Cilt artık eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz değildir.

Gözaltı morlukları, çökme ve halkalanma­ları sıklıkla genetik olmakla beraber, uyku düzensizlikleri, stres, yatış pozisyonu ve yorgunluğa bağlı olarak artış gösterebilir. Bu gibi durumlarda göz altı ışık dolgusu uygulanır. Aynalara baktığımızda bize hızla geçip gi­den yılları hatırlatan gözaltı problemlerini ise gözaltı ışık dolgusu tekniği ile çözmek mümkün…

Göz Altı ‘Işık’ Dolgusu Nedir?

şık dolgusu hem hyalüronik asit, hem de diğer yapılandırıcı maddeleri içerdiğinden derinin kalitesini olumlu yönde etkiler. Işık dolgusu, esas olarak içeriği hyalüronik asit olan cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş intradermoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren yeni bir yöntemdir.

Göz altı morlukları tedavisi için umut olmuş ışık dolgusunun yine yüz gençleştirme için de kullanılan formu var­dır. İçeriği itibariyle moleküler yapısı de­ğiştirilmiş hyalüronikasit, aminoasitler ve bakır elementinin bulunduğu bir üründür.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır? 

Işık dolgusu, göz altı morlukları tedavisi için tek seans veya 2 seans halinde uygula­nabilir. İçerdiği özel yapısı itibariyle kemik üzerine uygulanır ve bu bölgede metabolik faaliyetlerine başlar. Etkinliği ikinci ayda maksimum seviyeye çıkar ve ortalama erime süresi 10-14 aydır.

Uygulama önce­sinde uygulama alanları lokal anestezik kremler ile uyuşturulur. Daha sonra hiçbir ağrı hissetmeden ışık dolgusu göz altlarına uygulanır. Uygulama süresi ortalama 5-10 dakikadır, göz altı ışık dolgusu uygulaması sonrasında nadir olarak morluklar oluşa­bilir.

Göz altı morluğu ve çöküklüğünde etkin şekilde kullanılan bu yöntemle uygulama yapıldıktan yaklaşık bir hafta sonra göz altında aydınlanma ve yorgun görü­nümde azalma meydana gelir.

Bu dolgunun avantajı doğal gözükmesi ve gözaltında ödem sorunu yaratmama­sıdır. Bazı hyaluronik asitli dolgularda görü­len mavi renk görünü­mü (Tyndall etkisi) ışık dolgusunda görülmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir