WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

orta-yüz-dolgusu

Orta Yüz Dolgusu

Orta Yüz Dolgusu Nedir?

Aynada en çok karşılaştığımız, belki de en çok önemsediğimiz yerimiz olan yüzümüzün güzelliğini, gençliğini, sıkılığını, pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını korumak son derece önemli… Bu anlamda pek çok güzellik rutini olsa da orta yüz dolgu uygulamaları cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Orta Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır, Orta Yüz Dolgusu Neyi Amaçlar?

Yıllar geçtikçe yaşlanan cildimizde elastiklif, kollajen lif, yağ tabakası ve hyaluronik asitin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Özellikle göz, dudak çevresi, göz altı torbaları, burun, yanak olukları, yanak ve ağız kenarlarını içeren bölgelerde kırışmalar ve sarkmalar ortaya çıkar. Yüzün orta bölgesinde özellikle ağız kenarından burun ucuna kadar uzanan bölgede yapılan dolgular orta yüz bölgesindeki desteği arttırmayı ve genç görünmeyi amaçlar. Bölgedeki hacim eksikliği orta yüz dolgusu ile giderilir.

Orta Yüz Dolgusu Kimlere Yapılır?

Orta yüz dolgusu yüzün bu bölgesinin desteklenerek daha genç bir görünüm elde etmek isteyen ancak yüz germe ameliyatı için yaşı genç olan kişilere rahatlıkla uygulanır. Bölgedeki hacim eksikliği giderileceği için yüzde daha genç bir görüntü yakalanır. Yorgun ve üzgün ifade ortadan kalkar.

Orta Yüz Dolgusu Ne Kadar Dayanır?

Yaklaşık olarak 1- 1 buçuk yıl süre kalıcılığını korur.

Orta Yüz Dolgusu Öncesi - Sonrası Değişim Ne Zaman Görülür?

Uygulamanın ardından yüzde oluşabilecek şişlikler ve kızarıklıklar kısa sürede ortadan kalkar. Dolgular yüze hemen yerleşmiş olur ancak tam görünüm 2-3 hafta arasında elde edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir