WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

dudak-dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Estetik dolgu işlemlerinden biri olan dudak dolgusu, dudaklara hacim kazandırır, dudaklardaki asimetriyi giderir ve dudak çevresindeki kırışıkları ortadan kaldırır.

Dudak Dolgusu Ne Amaçla Yapılır?

Pek çok kadın dudaklarında deği­şiklik yapmayı ister, peki neden dudaklarımızda değişiklik yapmak isteriz?

Bu isteğin en temel sebebi; iler­leyen yaşımız ile birlikte dudaklarımızın da tıpkı cildimiz gibi yaşlanmaya başlamasıdır. Zamanla pembeliğini kaybeden ve çizgiler eklenen dudaklarımızı da gençleştirme ihtiyacı duyarız.

Yaşlanmanın yanı sıra dudaklarda dolgun gö­rünüm isteği ise herkesin arzusudur. Günümüz­de ‘dolgun dudak’ sahibi olmak adeta ‘güzel’ olmakla eşdeğer tutuluyor. Önceleri ünlüler arasında yaygın bir uygulama olan dudak dolguları, şimdilerde sosyal medyada yaygın olan fotoğraf paylaşımları ve selfie çılgınlığı ile gençlerden tutun da ileri yaşlara kadar pek çok kadın tarafından tercih ediliyor. Bu uygulamayı yaptıran erkeklerin de sayısı az değil…

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız işlemlerden biridir. İşlem uzman hekim tarafından uygulanmalıdır. İşlem öncesi dudağa anestezik krem sürerek uyuşturulur. Sonrasında dolgu maddesi ince uçlu bir iğneyle dudakta deri altına enjekte edilir.

Hangi Durumlarda Dudak Dolgusu Uygulanır?

Dudak dolgunluğu yüzün güzel ve canlı gözükmesi açısından önemlidir. Bu sebeple yüz dolgu işleminin sıklıkla kullanıldığı yerlerden biri de dudaktır.

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Zaman içinde incelen, şeklini ve dolgunluğunu kaybeden dudakları tekrar eski dolgunluğuna kavuşturmak, dudak konturunu belirginleştirmek, dudaklardaki asimetriyi düzeltmek için hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılarak kolayca istenen dudaklara kavuşmak mümkün hale gelir. 

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?

Hamile ve emzirenlere, bağışıklık sistemi hastalıklarına sahip kişilerde hastalıkların aktif olduğu dönemlerde, dudaklarda yaralar bulunduğu zamanlarda ve uçuk enfeksiyonu aktifken dudak dolgusu yapılmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir