WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

Lazer Epilasyon

İzmir lazer epilasyon uygulamaları; Kalıcı, acısız ve ağrı hissi oluşmadan uygulanan, konforlu ve sonuçları bakımından bir daha oluşmadığı için kalıcı olan bir estetik uygulamadır. Lazer teknolojisinin gelişmesiyle kişilerde istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sunulmaktadır.

İnsanlar tüy ve kıl sorunlarına kalıcı çözümler ararken birçok yol denemişler ve etkileri anlamında kalıcı bir sonuç alamadıkları için başarısız olmuşlardır.  Doğru yöntem ve doğru tekniklerle uzman kişiler tarafından yapılan uygulama son derece güvenli bir şekilde İzmir lazer epilasyon uygulanmaktadır.

İzmir Lazer Epilasyon Hizmetleri

Lazer cihazları kişilerin kıl ve cilt yapısına göre farklı başlıklarla uygulama için hazırlanmaktadır. Kişinin kıl ve cilt yapısının analizi sonucu doğru uygulama yöntemi seçilir ve kişinin kıl yoğunluğu olan bölge cihazların yardımıyla taranır.

Taramanın yapılacağı bölgedeki kıllar seans öncesi tıraş edilmelidir ki kıl kökleri net bir şekilde görülmesi amacıyla İzmir lazer epilasyon yararlı olan bir uygulamadır. Islak mendil yardımıyla bölge dış etkenlerden temizlendikten sonra cihaz başlıkları ısı enerjisi vererek kıl köklerini tahrip eder.

Tahrip olan kıl kökleri bir daha çıkmamak üzere seanslar sonrası dökülme şeklinde yok edilerek kişilerin pürüzsüz bir tene kavuşması amaçlanmaktadır. Lazer epilasyon Seans sayısı ve süresini kıl yapısı belirlerken doğru tekniklerin seçilmesi kıl yapısına bağlı olarak değişim göstermektedir. İşlemlerin sonrasında güneş ışınlarına maruz kalınmaması ve ilk 24 saat sıcak suyla temas olmamalıdır. Konuyla ilgili olarak uzman kişi tüm önerileri hastaya yapmaktadır.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir? 

Estetik bir uygulama olan lazer epilasyon uygulamaları 4 farklı teknikle yapılmaktadır. Bu tekniklerin belirlenmesinde ten rengi ve kıl yapısı etkili olan faktörler olup her kişide farklı yöntemler olumlu sonuç vermektedir. En sık tercih edilen İzmir lazer epilasyon uygulamaları alexandrite ve diode lazer epilasyondur.

Alexandrite yöntemi açık tenli ve koyu kıllara sahip olan kişilerde başarılı bir şekilde uygulanır. Diode lazer epilasyon yöntemi ise dalga boylarının diğer yöntemlere göre daha uzun olmasından kaynaklı her cilt tipine hatta koyu tenli kişilere bile uygulama başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Diğer yöntemler olan ruby ve ND YAG lazer epilasyon ise çok koyu tenli ve ince tüyler için özel üretilmiş yöntemler olmasına rağmen çok derinlere etki etmesinden ve ağrılı olmasından dolayı tercih edilmeyen lazer epilasyon uygulamalarıdır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Acısız ve ağrı hissi oluşmadan yapılan lazer epilasyon uygulamaları lazer ışınlarının yardımıyla kalıcı bir tedavi sağlamaktadır. Lazer ışınları birçok alanda güvenli olmasıyla birlikte tıp alanında da uzmanların önerdiği bir uygulamadır.

Özellikle kılcal damar ve varis tedavilerinde kullanılmaktadır. Epilasyon anlamında ise genital bölge, kol ve koltuk altı, bacak gibi vücudun her alanında başarılı bir şekilde uygulama yapılarak olumlu ve kalıcı etkiler yarattığından dolayı özellikle kadınlar tarafından yaygın bir kullanım alanında sahiptir.

Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Epilasyon uygulamaları gelişen teknoloji sayesinde acısız ve ağrısız olan uygulamalardır. Lazer epilasyon işlemleri sonrasında ilk seansta bile etkileri rahatlıkla görülmektedir. Ağda, jilet ve tüy dökücü kremlerde yaratılan etkilerin dışında kalıcı, zahmetsiz ve ağrısız bir şekilde kısa süreli yapılan uygulamalar olduğundan dolayı yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Tekrarlanması gerekmeden kalıcı olarak kişilerde kısa sürede etkileri görülmektedir.

İzmir Lazer Epilasyon Yorumları

Lazer yardımıyla yapılan epilasyon işlemlerini tercih eden kişiler kısa sürede pürüzsüz bir tene kavuşmanın rahatlığını yaşamaktadırlar. Bu uygulamayı tercih eden kişiler doğru yöntemler ve uzman bir kişi tarafından uygulamanın yapılması için iyi araştırma yapmalıdır.

Güneş ışınlarından etkilenme olmaması için lazer epilasyon uygulaması yaptıracak olan kişiler genelde kış mevsimini tercih etmektedirler. Uzman tavsiyelerini dikkate alarak konforlu bir süreç geçirebilir ve sonrasında pürüzsüz olan tenin rahatlığını yaşayabilirler.

İzmir Lazer Epilasyon Fiyatları 2023

Estetik işlemlerin hepsinde tedavi yöntemleri kişiye özel olarak planlanmaktadır. Bu tedavilerin başında gelen İzmir lazer epilasyon uygulamaları kişilerin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak fiyatlandırma anlamında farklılıklar ortaya çıkmaktadır.

Bu farklılıkların yaşanmasında etkili olan faktörlerin başında uzman kişinin deneyimli olması, uygulama merkezinin konumu ve cihazların kalitesi gelmektedir. Lazer epilasyon fiyatları için diğer etkili olan faktörler ise kişilere bağlıdır.

Uygulama yapılacak bölge genişliği, seans sayıları ve sıklığı, hangi yöntemin kullanılacağı gibi faktörler lazer epilasyon fiyatlarında değişiklik olmasına neden olmaktadır. Detaylı fiyat bilgisi ve süre. Hakkında bilgi almak için mutlaka öncesinde muayene olunarak cilt analizi yapılmalı ve uzman kişiden net bilgiler alınarak süreç başlatılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir