WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

İğneli Radyofrekans

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) Nedir?

Günümüzde, güneş ışınlarının artan zararlı etkileri, stres gibi nedenlere bağlı olarak cilt sağlığımız bozulmakta ve erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Ciltteki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için cerrahi yöntemlerin yanında, cerrahi olmayan yöntemlerde her geçen gün sayıca artmaktadır.

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biri de son yıllarda artan kullanımı ile adını duyuran “Altın frekans” olarak bilinen “SCARLET ” yöntemidir. ABD’de Silikon Vadisinde geliştirilmiş bu sistem ile cilt altına mikro iğneler yardımı ile radyo frekans enerjisi iletilir.

Scarlet Nasıl Yapılır? 

20 – 40 dakika gibi bir sürede; cilt gençleştirme, cilt yenileme, elastikiyet kaybını giderme, cildi sıkılaştırma, sarkmayı azaltma, boyun-gıdı toparlama, leke tedavisi, genişlemiş gözenek tedavisi, akne ve akne izi tedavisi, yara izi iyileştirme, çene hattının belirginleştirilmesi, ince kırışıklıkların tedavisi gibi pek çok cilt sorununu tedavi edebiliriz. Üstelik de işlemden sonra günlük hayatımıza kaldığımız yerden devam ederek.

0,5-3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyo frekans enerjisi veren bu sistem cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki cilt sorunlarını aynı anda tedavi edebilme imkanı sağlar. Mikro iğneler, cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme sürecini başlatır. Aynı zamanda mikro iğneler cilt altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme sürecini başlatırlar. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçer ve tedavi başlar.

Scarlet  ile, cilt problemlerinin tedavisi, cerrahi yöntemlere kıyasla, daha ucuz, daha kısa iyileşme süresi ve acısız olması nedeni ile daha avantajlı hale gelir.

Bu sistem, yüz bölgesinde acı, morarma ve kanama olmadan altın iğnelerle 2000 ve üzeri atış yapmaya olanak tanır. 2000 atış ile ciltte 50.000 mikro kanal açılmış olur. Uygulama sonrası bir takım vitamin, antioksidan gibi büyüme faktörü içeren serumlar sürülerek tedavinin etkinliği arttırılabilir.

Altı İğne Uygulaması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Altın İğne Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

Güvenli bir sistem olup hiçbir yan etkisi yoktur. Morarma, kanama oluşmaz, iğne izi kalmaz.

Altın iğne Herkese Uygulanabilir Mi?

Kadın-erkek tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.

Altın İğne Kaç Seans Uygulanır?

1 ay aralarla 3 seans uygulanır. Seans sayısı kişinin cilt problemine göre azalabilir ya da artabilir. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür. Her seans sonrası etki artar. Artan kolajen üretimine bağlı olarak sarkan cilt volüm kazanarak gençleşir.

Altın İğne Uygulama Sonrası Süreç

Uygulamadan 1-2 saat sonra geri dönebilen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Sonrasında cilt tipine uygun bir nemlendirici ve güneş koruyucu hekim tarafından önerilir.

Altın İğne Seans Süresi Ne Kadardır?

Ortalama 20 – 40 dakika süren, kolay ve pratik bir uygulamadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir