WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

İspanyol Gençlik Işıltısı (Facebotolift)

Sizlere İspanyol Gençlik Işıltısı denen yeni bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Biliyorsunuz son yıllarda ameliyatsız medikal estetik uygulamalarda cildin içini besleyen, cilt kalitesini artıran, kolajen yapısını güçlendirerek cildin daha genç ve güzel görünmesini sağlayan uygulamalar öne çıkıyor. Yüzün doğal görünümünü bozmadan daha genç ve güzel bir cilt görünümü sağlayan yeni nesil uygulamalardan İspanyol Gençlik Işıltısı olarak adlandırılan Facebotolift uygulamasına gelin birlikte göz atalım.

İspanyol Gençlik Işıltısı ( Facebotolift) Nedir?

İspanyol Gençlik Işıltısı da denen Facebotolift uygulaması botulinum toksin benzeri etkisiyle kasların kasılmasını hedefleyerek alın, kaş arası ve göz çevresi bölgeleri başta olmak üzere yüzde oluşan mimik çizgilerinde azalma sağlanmasını amaçlıyor. İçerdiği yüksek etkili peptitler sayesinde kırışıklıklar da düzelme gösteriyor.

İçeriğinde beş farklı biyomimetik peptit, yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit ve C vitamini bulunuyor. Bu sayede yüzde güçlü lifting etkisi yaratıyor, kollajen sentezini tetikliyor ve sarkmayı azaltıyor. Ayrıca, etken maddeler arasında bulunan GABA da kasları gevşeterek botulinum toksin benzeri izlenen etkiyi destekliyor.

İspanyol Gençlik Işıltısı ( Facebotolift) Neden Tercih Edilir?

İspanyol Gençlik Işıltısı- Facebotolift uygulamasını diğer tedavilerden farklı kılan en önemli özelliği, içeriğinde farklı yaşlanma karşıtı ajanların yer almasıdır. Botolinum toksini benzeri etki gösteren peptitler, GABA ve vitamin C, hyalüronik asit ve kolajen içeren özel formüllü liftimax, bu uygulamayı diğer uygulamalara göre farklı kılıyor.

Facebotolift uygulamasının içeriğindeki bu üç özel ajan, ciltteki en belirgin sonuçları ilk seansta hemen ortaya çıkarıyor. Kasın kasılmasını engelleyerek, mimik çizgilerini gevşetiyor ve güçlü bir btks benzeri etki gösteriyor. Bu peptitlerin konsantrasyonu yüksek ve iyi dengelenmiş olup kırışıklıklara karşı görünür bir etki yaratıyor.

Nem, parlaklık ve belirgin lifting etkisi fark ediliyor. İkinci seanstan sonra da mimik ve barkod gibi ince kırışıklıklara etki gösteriyor. Ayrıca gözeneklerin sıkılaşmasına ve küçülmesine etki ediyor. Güneş kaynaklı ciltteki mat ve kuru görünümü kısa sürede gideriyor.

İspanyol Gençlik Işıltısı ( Facebotolift)  Kimlere Uygulanır?

İçeriğindeki özel ajanlar sayesinde ilk seanstan itibaren nem ve parlaklığın yanı sıra lifting etkisi de sağlayan uygulama özellikle yaz sonunda ortaya çıkan güneş maruziyetine bağlı oluşmuş ciltteki mat ve kuru görünümü tedavi etmeye yardımcı oluyor. Düzenli yapılan uygulamalar ile ince kırışıklıklarda da azalma gösteriyor. Özellikle leke tedavilerinde cilt kalitesinin artırılması önemli bir rol oynadığından dolayı, kadın veya erkek cilt kalitesinin artması istenen tüm yaş gruplarında rahatlıkla tercih edilebiliyor.

İspanyol Gençlik Işıltısı ( Facebotolift) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Esas olarak yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde, kadın veya erkek cilt kalitesinin artması istenen özellikle 35 yaş üstü gruplarında tercih edilebilen İspanyol Gençlik Işıltısı olarak adlandırılan bu işlem, ciltte mimik kaybına yol açmadan btks etkisi yaratıyor.
Bahsettiğimiz gibi, yüz ve boyun çizgilerinde azalma, ciltte parlama, sıkılık ve lifting isteyen hastalarda gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

İspanyol Gençlik Işıltısı ( Facebotolift) Avantajları Nelerdir?

Facebotolift’i kişiler ihtiyaç hissettikçe tekrarlatabiliyor. Uzun süreli etkinlik için 2-3 hafta ara ile 3 seans yapılması tavsiye ediliyor. Bu uygulamanın önemli avantajlarından biri de işlemin kısa sürede yapılabilmesi sonucunda iş ve sosyal hayata hızlı dönüş imkânı sağlaması oluyor. İşlemin mutlaka dermokozmetik uygulamalar konusunda tecrübeli doktorlar tarafından uygulanması gerekiyor.

Facebotolift, yorgun, kırışıklıkların olduğu cildini hızla toparlamak isteyenler için bu yeni uygulama son derece uygun olacaktır. Hızla etki göstermesi nedeniyle öne çıkan ve oldukça tercih edilen İspanyol Gençlik Işıltısı, bilhassa özel günler öncesi hızlı ve etkin sonuç almak isteyen birçok kişinin kurtarıcısı olabilecek durumda…

İzmir’de kliniğimizde severek uyguladığımız İspanyol Gençlik Işıltısı- Facebotolift ile ilgili bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir