WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nermin Varılsüha

İpek Kolajen Uygulaması (Karisma)

İpek Kolajen (Karisma) Uygulaması Nedir? 

Yaşlanma karşıtı teknoloji ve uygulamalar her geçen yenileniyor ve gelişiyor. Bu yeni yöntemlerden bir tanesi  de cilt ile %100 uyumlu olan Karisma İpek Kolajen uygulaması…

Kollajen, insanların cildi ve tüm organlarının sağlığında merkezi bir rol oynar. Kollajenin, doku ve ana organ onarımındaki tüm süreçlerde belirleyici rolü vardır.

Kollajen, bağ dokusunun temel proteinidir. Memelilerde en bol bulunan proteindir (toplam protein kütlesinin yaklaşık %25’i), insanlarda vücut ağırlığının yaklaşık %6’sını oluşturur. Yaşlanma süreci, kollajen içeriğinde nicel (azalma) ve nitel (artan sertlik) değişikliklere yol açar. Doku ve ana organ onarımındaki tüm süreçlerde belirleyici rolü olan kollajenin kozmetikte, estetik tıpta ve deri ikamesi olarak kullanabilme olasılığına olan ilgi yeniden ortaya çıkmıştır. İnsanların cildi ve tüm organlarının sağlığında merkezi bir rol oynar.

Tip I kollajen α1 zincirini sentezleyen ipek böcekleri tarafından üretilir, kozalarda salgılanır. İpek böceği kozasından elde edilen ve cilt ile %100 uyumlu olan ve Karisma İpek Kolajen uygulaması ise, kolajen desteği ile cildin onarımına yardımcı olarak cilde hacim kazandırır. Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Daha kusursuz bir cilde sahip olmanıza olanak sağlar.

Güzellik ve Bakımda İpek Böceği

İpek, tıp alanında güvenilir bir malzeme olarak kabul edilir. Cerrahi sütürlerde kullanım konusunda oldukça değerli bir malzemedir. Aynı zamanda ipek tozu gibi kozmetik bileşenler için güvenli bir malzeme olarak kabul edilir. Ayrıca ipekböcekleri protein üretimi konusunda son derece yeteneklidir.

Karisma Collagen, ihtiyacınız olan kollajen üretimini,  İtalyan İpeği ile tekrar canlandırır. Uygulama, cildinize kollajen takviyesi değil, ipek kozasından elde edilen mucizevi protein ile zamanla azalan kollajen üretimini uyararak, tekrar harekete geçirir. Cildinizle %100 uyumludur, bitkisel kolajen içeriği sayesinde alerjik değildir. İşlem, kollajen üretimini ve cildin onarımını destekleyerek cildinize hacim kazandırır ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Bunun sonuncunda kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

İzmir’de Karisma Collagen uygulamasını yaptırmak ve cildinizi gençleştirmek istiyorsanız Alsancak’ta bulunan kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir